Newsy

17-10-2013
Relacja z koncertu organowego w kopalni GUIDO w Zabrzu - Foto relacja

W dniu 27 września br. odbył się niezwykły koncert organowy w Zabytkowej Kopalni GUIDO w Zabrzu. Koncert odbył się w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. ks. Antoniego Chlondowskiego w Zabrzu. 320 m pod ziemią w specjalnie przygotowanej auli został wybudowany przez naszą firmę prospekt piszczałkowy oraz zostały zamontowane organy kościelne firmy Allen BRAVURA L322e. Wydarzenie to było jedynym w swoim rodzaju przedsięwzięciem, ponieważ nigdy jeszcze nie wykonywano takiego koncertu w tak nietypowym miejscu jakim jest kopalnia węgla kamiennego. Dzięki wielu osobom zaangażowanym w ten projekt, kopalnia jaką jest GUIDO w Zabrzu, zmieniła się w obiekt zabytkowo - kulturalny, w którym można przeprowadzać tak nietypowe imprezy.
Tak więc w dniu koncertu aula została wypełniona do ostatniego miejsca, co świadczy o dużym zainteresowaniu tego typu imprezami.     Koncert zaszczyciło wiele znanych osobistości lokalnej kultury i samorządu na czele z Prezydent miasta Zabrza, panią Małgorzatą Mańką-Szulik.
Początek koncertu rozpoczął się przedziwnie, ku zaskoczeniu wszystkich na salę wszedł legendarny Skarbnik , który nie miał zamiaru opuścić sali do puki nie zagra sobie na organach. Prowadzący pan Piotr Kunce z irytowany postawą nietypowego gościa dopuścił go do instrumentu. Wtedy przybyła publiczność usłyszała Toccatę i fugę d-moll Johanna Sebastiana Bacha, którą Skarbnik a właściwie zaproszony przez organizatorów wirtuoz organów pan Bogdan Narloch wykonał z iście Bachowskim kunsztem. Program koncertu był zróżnicowany, od Bacha przez transkrypcje "Muzyki na wodzie" Georga Friedricha Händela, kompozycje Edwarda Griega, Suity gotyckiej Leona Boëllmana oraz brawurowo zagranego utworu - Rondo alla Latina Hans-André Stama.
Publiczność przybyła na koncert była zachwycona kunsztem Pana Bogdana Narlocha, co udowodnił w bisie, który wykonał, jak i miejscem koncertu. 
Po zakończonym występie można było porozmawiać z wykonawcą oraz zobaczyć instrument, który pozwolił na zaprezentowanie muzyki organowej w tak nietypowym miejscu. 
 
 

 

 

 

 

 

 

 
     
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

29-09-2013
Targi Lubsacro 2013 w Lublinie

 Serdecznie zapraszamy na targi LUBSACRO 2013 w Lublinie które odbędą się w dniach 1-3 października. Firma nasza będzie prezentować dwa modele instrumentów Allen. Model Bravura L-322e na naszym stoisku nr 32 oraz model Bravura L-5 w strefie scenicznej na której będą odbywały się koncerty uczniów szkoły organistowskiej. 

15-09-2013
Allen wyprodukował nowy film pokazujący wiele opcji dostępnych w swoich organach.

Allen oferuje więcej niestandardowych opcji niż jakikolwiek inny producent cyfrowych organów kościelnych.
Wielu klientów lubi personalizować swoje organy, więc wybór tych opcji to świetny sposób stworzenia sobie niepowtarzalnego własnego instrumentu.
Allen wyprodukował nowy film, który pokazuje wiele dostępnych opcji w swoich organach.

12-09-2013
Rosyjska prasa po koncercie w kościele pw. św. Jakuba w Jużno-Sachalińsku

Nie milkną echa po koncercie jaki się odbył w kościele pw. św. Jakuba Jużno-Sachalińsku ( Rosja ). Media rosyjskie rozpisywały się szeroko nad tym wydarzeniem, które przyciągnęło wiele osób kościoła na czele z prawosławnym biskupem Tichonem oraz mieszkańców Jużnosachalińska,  którzy prawdopodobnie w ogóle pierwszy raz byli w kościele. Jest to efekt starań pracującego tam księdza Tomasza Rafalaka z diecezji Gliwickiej oraz panów Piotra Kunce i organisty-pedagoga Waldemara Krawca. Pan Waldemar przygotował przekrojowy repertuar z muzyką różnych epok, od Bacha po współczesne kompozycje.
Taki instrument w Kościele to nie tylko upiększenie liturgii, ale to również propagowanie piękna muzyki organowej które tak wiernie jest oddane przez instrument firmy Allen.
Poniżej przedstawiamy relację w rosyjskich mediach.
http://news.astv.ru/video/29482 
http://pravosakh.ru/news/post/778/
http://www.sakhalin.info/culture/85507/ 
 
 
 
 
 
 
 

10-09-2013
Organy Allen w Jużno - Sachalińsku - zobacz zdjęcia

26 czerwca 2013 r. zostaliśmy powiadomieni, iż transport z organami firmy Allen dotarł na miejsce w parafii Jużno-Sachalińsk. 
Jednak wszystko zaczęło się w październiku 2012 roku, kiedy to Fundacja Silesia Pro Europa przy Kurii Gliwickiej zwróciła się do naszej firmy o przedstawienie oferty na instrument oraz koszty transportu w głąb Rosji. Kiedy dowiedzieliśmy się iż instrument ma być dostarczony aż na sam kraniec Federacji Rosyjskiej, to jest na wyspę Sachalin, zaraz skontaktowaliśmy się z firmą Allen . Amerykanie szybko wyrazili chęć pomocy w przetransportowaniu instrumentu na wyspę i aprobatę do całego przedsięwzięcia. Po przedstawieniu naszej oferty przedstawicielom fundacji okazało się, że jest to najlepsza propozycja którą można zrealizować a tym samym osiągnąć cel jakim są pierwsze organy kościelne na wyspie Sachalin. Po dokładnym rozeznaniu wybrano organy ALLEN BRAVURAL-5 (https://www.pkmuz.pl/allen-bravura-27.html).
 
W tym samym czasie fundacja organizowała koncerty na rzecz zakupu i dostarczenia instrumentu - http://www.silesia-pro-europa.gliwice.pl/archiwum/58-pomoc-dla-parafii-w-jakuba-apostoa-na-sachalinie-rosja.html
 
I tak w wyżej wspomnianym dniu, wysiłki wszystkich osób związanych z projektem, zostały uwieńczone zainstalowaniem organów w kościele parafialnym pw. św. Jakuba w Jużnosachalińsku, prowadzonym przez ks. Tomasza Rafalaka i ks. Dariusza Świerca, co zostało opisane w gliwickim dodatku Gościa Niedzielnego - https://gliwice.gosc.pl/doc/1665946.Organy-poplynely-na-Sachalin
 
Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14
Skontaktuj się z nami! Zadzwoń: + 48 32 42 46 755 lub napisz do nas: biuro[małpa]pkmuz.com[kropka]plInformujemy klientów Firmy PK MUZ z siedzibą w Rybniku, ul. Północna 5c o zasadach zbierania i przetwarzania danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. obowiązujących od dnia 25.05.2018

Przeczytaj całość Rozumiem, zamknij