Newsy

12-09-2013
Rosyjska prasa po koncercie w kościele pw. św. Jakuba w Jużno-Sachalińsku

Nie milkną echa po koncercie jaki się odbył w kościele pw. św. Jakuba Jużno-Sachalińsku ( Rosja ). Media rosyjskie rozpisywały się szeroko nad tym wydarzeniem, które przyciągnęło wiele osób kościoła na czele z prawosławnym biskupem Tichonem oraz mieszkańców Jużnosachalińska,  którzy prawdopodobnie w ogóle pierwszy raz byli w kościele. Jest to efekt starań pracującego tam księdza Tomasza Rafalaka z diecezji Gliwickiej oraz panów Piotra Kunce i organisty-pedagoga Waldemara Krawca. Pan Waldemar przygotował przekrojowy repertuar z muzyką różnych epok, od Bacha po współczesne kompozycje.
Taki instrument w Kościele to nie tylko upiększenie liturgii, ale to również propagowanie piękna muzyki organowej które tak wiernie jest oddane przez instrument firmy Allen.
Poniżej przedstawiamy relację w rosyjskich mediach.
http://news.astv.ru/video/29482 
http://pravosakh.ru/news/post/778/
http://www.sakhalin.info/culture/85507/ 
 
 
 
 
 
 
 

10-09-2013
Organy Allen w Jużno - Sachalińsku - zobacz zdjęcia

26 czerwca 2013 r. zostaliśmy powiadomieni, iż transport z organami firmy Allen dotarł na miejsce w parafii Jużno-Sachalińsk. 
Jednak wszystko zaczęło się w październiku 2012 roku, kiedy to Fundacja Silesia Pro Europa przy Kurii Gliwickiej zwróciła się do naszej firmy o przedstawienie oferty na instrument oraz koszty transportu w głąb Rosji. Kiedy dowiedzieliśmy się iż instrument ma być dostarczony aż na sam kraniec Federacji Rosyjskiej, to jest na wyspę Sachalin, zaraz skontaktowaliśmy się z firmą Allen . Amerykanie szybko wyrazili chęć pomocy w przetransportowaniu instrumentu na wyspę i aprobatę do całego przedsięwzięcia. Po przedstawieniu naszej oferty przedstawicielom fundacji okazało się, że jest to najlepsza propozycja którą można zrealizować a tym samym osiągnąć cel jakim są pierwsze organy kościelne na wyspie Sachalin. Po dokładnym rozeznaniu wybrano organy ALLEN BRAVURAL-5 (http://www.pkmuz.pl/allen-bravura-27.html).
 
W tym samym czasie fundacja organizowała koncerty na rzecz zakupu i dostarczenia instrumentu - http://www.silesia-pro-europa.gliwice.pl/archiwum/58-pomoc-dla-parafii-w-jakuba-apostoa-na-sachalinie-rosja.html
 
I tak w wyżej wspomnianym dniu, wysiłki wszystkich osób związanych z projektem, zostały uwieńczone zainstalowaniem organów w kościele parafialnym pw. św. Jakuba w Jużnosachalińsku, prowadzonym przez ks. Tomasza Rafalaka i ks. Dariusza Świerca, co zostało opisane w gliwickim dodatku Gościa Niedzielnego - http://gliwice.gosc.pl/doc/1665946.Organy-poplynely-na-Sachalin
 

09-09-2013
Przedstawiamy film - ALLEN Serwis

Długoterminowa pomoc techniczna jest podstawową wartością organów firmy Allen Organ. Firma zapewnia swoim klientom wileloletnie korzystanie z instrumentów które nabyli, a tym samym potwierdza prym światowego lidera w budowaniu organów kościelnych. 


09-09-2013
PK MUZ na festiwalu w Zabrzu

Prezentujemy informację o koncercie na XVIII Zabrzańskim Międzynarodowym Festiwalu Organowym w Kopalni GUIDO.
http://kopalniaguido.pl/index.php/en/queen-louise-adit/118-news/szary-zimny/994-xvii-zabrzanski-miedzynarodowy-festiwal-organowy-w-kopalni-guido.htmlkopalniaguido.pl/index.php/en/queen-louise-adit/118-news/szary-zimny/994-xvii-zabrzanski-miedzynarodowy-festiwal-organowy-w-kopalni-guido.html
 

09-09-2013
XVIII Zabrzański Międzynarodowy Festiwal Organowy

Zapraszamy na XVIII Zabrzański Międzynarodowy Festiwal Organowy im. ks. Antoniego Chlondowskiego, w którym nasza firma będzie użyczać organów na koncert w Kopalni GUIDO w Zabrzu, 27,IX,2013 r. o godz. 19.00.
 
Pobierz folder
Strona: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12
Skontaktuj się z nami! Zadzwoń: + 48 32 42 46 755 lub napisz do nas: biuro@pkmuz.com.pl